dla dzieci

dla alergików

dla osób starszych

Czym jest nawilżacz oczyszczacz powietrza TRIADA

Jest to polski produkt z wyjątkowym systemem mechanicznego rozbicia wody i nie jest to urządzenie ultradzwiękowe czy parowe jak zwykłe nawilżacze.


Nieprzyjemne objawy, jak kaszel czy suchość błony śluzowej nosa najczęściej są spowodowane niewłaściwym nawilżeniem górnych dróg oddechowych. Występują one szczególnie często u dzieci, alergików czy osób starszych.
Odpowiednim aerozolem do nawilżenia górnych dróg oddechowych jest aerozol średniokroplisty, a ten można otrzymać jedynie przez rozbicie wody mechanicznie. Dzięki zastosowaniu właśnie tego rozwiązania posiadamy nie tylko pozytywne badania kliniczne ale i najwyższe oceny klientów, walczących z różnymi dolegliwościami swoimi i swoich dzieci.
przekrój poprzeczny nawilżacza powietrza TRIADA ZA-1


Najnowsza wersja produkowanego przez nas nawilżacza oczyszczacza powietrza to TRIADA "KOMFORT plus" ZA-1/He (cyfrowy następca wersji premium). TRIADA "KOMFORT plus" to sterowany elektronicznie, wyjątkowo prosty i wygodny w użytkowaniu nawilżacz i oczyszczacz powietrza, wyposażony w:

 • cztery tryby pracy - cichy, średni, standardowy i turbo,
 • trzy programy czasu pracy - ciągły, 40/20min i 20/40min.

Wszystkie funkcje

Wszystkie funkcje realizowane przez oczyszczacz nawilżacz powietrza mają jedno zadanie, stworzyć optymalny dla człowieka mikroklimat w pomieszczeniu.

Nawilżanie górnych dróg oddechowych Aerozolem Średniokroplistym

NAWILŻENIE


Najwłaściwszym aerozolem do nawilżenia górnych dróg oddechowych jest aerozol średniokroplisty, a ten można otrzymać jedynie przez nawilżacz powietrza TRIADA bo rozbija wodę podobnie jak dzieje się to nad morzem lub przy wodospadzie - potwierdzone badaniami.

Oczyszczanie powietrza z pyłków, kurzu

OCZYSZCZENIE

Oczyszcza powietrze nie tylko ze smogu w tym cząstek PM2,5 PM10 ale z bakterii i grzybów bo występuje tutaj podwójne oczyszczanie powietrza:
- poprzez suchy filtr zatrzymujący "grubsze" zanieczyszczenia, kurz i pył, zarodniki pleśni i grzybów,
- poprzez wykorzystanie filtru wodnego, który zatrzymuje pozostałe zanieczyszczenia.
Najdokładniejsze oczyszczanie to oczyszczanie wodne.

Jonizacja powietrza ujemnie - efekt - jak po burzy

JONIZACJA


W domu i biurze, gdzie stosowane urządzenia elektryczne jonizują powietrze ładunkami dodatnimi zwiększając poczucie dyskomfortu i zmęczenia. TRIADA jonizuje powietrze ujemnie wprowadzając do pomieszczenia bryzę o ujemnym ładunku. Tak zjonizowane powietrze zdecydowanie redukuje zmęczenie. Cząsteczki są tak małe, że nie występuje zjawisko zraszania mebli.

możliwe stosowanie inhalacji za pomocą leków (za pozwoleniem lekarza)

INHALACJA


Pozwala na prowadzenie inhalacji z zastosowaniem olejków eterycznych roztworów ziół i leków. Odpowiednia wielkość mgły wodnej TRIADY jest idealnym nośnikiem leczniczych substancji. Szczególnie ważne gdy mówimy: nawilżacz powietrza dla dziecka, alergika, astmatyka czy seniora.

Aromaterapia, poprawa nastroju, komfort

AROMATERAPIA


Urządzenie przystosowane jest do aromaterapii, która jest wykorzystywaniem nadzwyczajnych właściwości roślinnych substancji aromatycznych do leczenia chorób i przywracania zdrowia. 

pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu

KLIMATYZACJA


Latem, gdy temperatury powietrza są wysokie, a powietrze staje się nieznośnie suche i gorące wystarczy do pojemnika z wodą wsypać kostki lodu - wówczas wydobywająca się z urządzenia mgła wodna będzie schładzać i nawilżać powietrze w pomieszczeniu.


Spokojny sen - wodny szumiś

SEN


Szum wody towarzyszący produkcji aerozolu ułatwia dziecku zaśnięcie oraz zapewnia spokojny sen. Przeróżne szumy wody stosowane są w pluszakach czy innych zabawkach uspokajających dzieci jak miś szumiś. Nasz wodny szumiś nie tylko pomoże Ci uspokoić dziecko ale i kompleksowo zadba o powietrze którym oddycha.

Aerozol Średniokroplisty, jest najlepszym, potwierdzonym klinicznie rodzajem mgły wodnej wydatnie wspomagającym górne drogi oddechowe

BEZPIECZEŃSTWO


Badania nawilżacza TRIADA przeprowadzone zostały przez:
Akademię Medyczną w Poznaniu, w zakresie nawilżania i łatwości obsługi,
Polską Akademię Nauk - skuteczność oczyszczania powietrza.

Badania kliniczne

Badania nawilżacza TRIADA zostały przeprowadzone przez:

 • Klinikę Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie przez pół roku badano Nawilżacz TRIADA. Zbadano generowany przez urządzenie TRIADA aerozol, uzyskaną wilgotność powietrza, łatwość obsługi nawilżacza,
 • Polską Akademię Nauk - Instytut Genetyki Roślin, gdzie trwające niemal dwa lata badania wykazały skuteczność oczyszczania powietrza przez nawilżacz powietrza TRIADA.

Klinika Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu,

wydała opinię dotyczącą nawilżacza powietrza TRIADA. Nawilżacz TRIADA badano przez pół roku w salach chorych gdzie hospitalizowano dzieci z:

 • przewlekłym zapaleniem oskrzeli,
 • nawracającymi nieżytami górnych dróg oddechowych,
 • mukowiscydozą.

Przeprowadzone badania wykazały:

 • generowany aerozol jest ŚREDNIOKROPLISTY - najwłaściwszy dla dróg oddechowych (uzyskany dzięki zastosowaniu MECHANICZNEGO rozbicia wody),
 • prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniach dla chorych dzieci,
 • łatwość obsługi,
 • brak efektu zraszania otoczenia.

Nawilżacz powietrza TRIADA zalecany jest w domach, zwłaszcza w okresie grzewczym oraz w szpitalach, sanatoriach, ambulatoriach, gabinetach lekarskich.

"Reasumując należy stwierdzić, że nowoczesne, sprawne i bezpieczne urządzenie nawilżające firmy TRIADA powinno znaleźć szerokie zastosowanie tak w warunkach domowych, jak i szpitalnych, sanatoryjnych i ambulatoryjnych."

Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Jerzy Alkiewicz

 

 

Logo IGR Państwowej Akademii Nauk

Polska Akademia Nauk - Instytut Genetyki Roślin

Badanie skuteczności oczyszczania powietrza przez nawilżacz TRIADA

Badania wykonane były w okresie od sierpnia 2011 roku do czerwca 2013 roku w Instytucie Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk z zastosowaniem następujących metod badawczych:

 • metoda mikrobiologiczna,
 • metoda wolumetryczna,
 • metoda molekularna gdzie na podstawie sekwencji niektórych wybranych fragmentów DNA (czasami także RNA) wnioskować można o przynależności taksonomicznej danego organizmu.

W toku badań odszczepiono ponad 300 kultur grzybów i bakterii. Kultury poszczególnych grzybów zliczano, następnie dodawano do tej sumy liczbę kolonii bakteryjnych. Tak podliczone kolonie zestawiano i zastosowano do przygotowania wykresu, pokazującego zmiany liczby wszystkich kolonii grzybowych na pożywce PDA (niebieska linia) oraz na pożywce PDAS (czerwona linia). Wykresy sporządzono osobno dla kolonii grzybów oraz łącznie dla grzybów i bakterii.

Wykazano spadek ilości kolonii grzybów i bakterii od 3 godzin od rozpoczęcia pracy urządzenia TRIADA z 152,7 kolonii na pożywkach, do poziomu 86,7 kolonii na pożywkach po 24 godzinach pracy aparatu.

Wymazy z wnętrza misy urządzenia TRIADA, boku misy powyżej oznaczenia, tulei, ząbków grzebienia oraz wody sterylnej nie wykazały obecności żadnych mikroorganizmów, nawet po 24 godzinach pracy urządzenia TRIADA.

Oznacza to prawidłowe działanie filtra, który nie przepuszczał zarodników grzybów ani bakterii przez cały okres trwania doświadczenia.

Dane techniczne

Nawilżacz powietrza TRIADA "KOMFORT plus" ZA-1/He

 • mechaniczne rozbicie wody (Patenty Nr 220225 i Nr 175936),
 • przystosowany do pracy ciągłej,
 • cztery tryby pracy - cichy, średni, standardowy, turbo,
 • trzy programy czau pracy - ciągły, 40/20min i 20/40min,
 • zużycie prądu 6W - 14W (energooszczędny),
 • zbiornik wody o pojemności 3,7 l - na ponad 24 godz. pracy,
 • emisja wody 0,12 l/godz.
 • jeśli zabraknie wody – nic się nie stanie – oczyszcza powietrze,
 • wymiary: średnica 31cm, wysokość 19cm,
 • nawilżacz powietrza wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości,
 • wystarczające do każdego pokoju (do 50m2 /130m3),
 • oczyszczanie / przepływ powietrza - około 15m3/h,
 • szybkość wyrzucanego aerozolu 3m/s,
 • dźwięk - szum rozbijanej wody, opisujemy poniżej w sekcjach "Często zadawane pytania" oraz "Opinie Użytkowników" zawierającej Państwa komentarze dotyczące głośności,
 • dodanie KOSTEK LODU obniża temperaturę mgły wodnej DOSKONAŁA FUNKCJA PODCZAS GORĄCEGO LATA.
zasada działania nawilżacza powietrza TRIADA

Często zadawane pytania