dla dzieci

dla alergików

dla osób starszych

Czym jest Nawilżacz Powietrza TRIADA

 

Jest to nawilżacz - oczyszczacz powietrza z opatentowanym systemem mechanicznego rozbicia wody i nie jest to urządzenie ultradzwiękowe.


Niewystarczające nawilżenie górnych dróg oddechowych może powodować nieprzyjemne objawy, takie jak chociażby suchość błony śluzowej nosa. Występuje ono szczególnie w przypadku dzieci, alergików czy osób starszych. Dlatego też przez długi czas szukano sposobów, aby zapobiec tym symptomom w naturalny sposób.
przekrój poprzeczny nawilżacza powietrza TRIADA ZA-1


Nasza firma taki sposób znalazła, produkując nawilżacz powietrza dla dzieci, alergików i osób starszych. Wykorzystuje on opatentowany przez nas system mechanicznego rozbicia wody, generujący występujący w naturze aerozol średniokroplisty.

Rozwiązanie to świetnie sprawdziło się w badaniach, wskazując wysoką skuteczność usuwania pyłów, smogu, bakterii czy grzybów. Dzięki temu nasz nawilżacz uzyskał pozytywny wynik badań Instytutu Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk.
Nie tylko z dumą możemy oferować nasze urządzenia Triada, ale i z pewnością, że świetnie wykonają one swoje zadania oczyszczania i nawilżania powietrza, a także wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie dzieci, alergików czy osób starszych.

Najnowsza wersja produkowanego przez nas nawilżacza, oczyszczacza powietrza to TRIADA "KOMFORT plus" ZA-1/He (cyfrowy następca wersji premium). Triada "KOMFORT plus" to sterowany elektronicznie, wyjątkowo prosty i wygodny w użytkowaniu nawilżacz i oczyszczacz powietrza, wyposażony w:

 • cztery tryby pracy - cichy, średni, standardowy i turbo,
 • trzy programy czasu pracy - ciągły, 40/20min i 20/40min.

Wszystkie Funkcje

Wszystkie funkcje realizowane przez oczyszczacz - nawilżacz powietrza mają jedno zadanie, stworzyć optymalny dla organizmu mikroklimat w pomieszczeniu.

Nawilżanie górnych dróg oddechowych Aerozolem Średniokroplistym

NAWILŻENIE


Najwłaściwszym aerozolem do nawilżenia górnych dróg oddechowych jest aerozol średniokroplisty (najbardziej odpowiedni dla dzieci), a ten można otrzymać jedynie przez nawilżacz powietrza TRIADA z mechanicznym rozbiciem wody! Dzięki temu rozwiązaniu posiadamy POZYTYWNE BADANIA KLINICZNE.

Oczyszczanie powietrza z pyłków, kurzu

OCZYSZCZENIE

Oczyszcza powietrze nie tylko ze smogu - w tym cząstek PM2,5 i PM10 ale i z grzybów i bakterii - występuje tutaj podwójne oczyszczanie powietrza:
- poprzez suchy filtr zatrzymujący "grubsze" zanieczyszczenia (zarodniki pleśni i grzybów oraz kurz i pył),
- poprzez wykorzystanie filtru wodnego, który zatrzymuje pozostałe zanieczyszczenia.
Najdokładniejsze oczyszczanie powietrza uzyskuje się przy zastosowaniu właśnie filtru wodnego. 

Jonizacja powietrza ujemnie - efekt - jak po burzy

JONIZACJA


W domu i biurze, gdzie stosowane urządzenia elektryczne (szczególnie zestawy komputerów, telewizory) jonizują powietrze ładunkami dodatnimi zwiększając poczucie dyskomfortu i zmęczenia. TRIADA jonizuje powietrze ujemnie poprzez MECHANICZNE rozbijanie cząsteczek wody podobnie jak dzieje się to nad morzem lub przy wodospadzie. Tak zjonizowane powietrze zdecydowanie redukuje zmęczenie. Cząsteczki są tak małe, że nie występuje zjawisko zraszania mebli. 

możliwe stosowanie inhalacji za pomocą leków (za pozwoleniem lekarza)

INHALACJA


Pozwala na prowadzenie inhalacji również z zastosowaniem leków, jeśli lekarz taki sposób podawania leków zaleci. Wtedy można w szczególności stosować nasz nawilżacz powietrza dla dzieci, osób starszych.

Aromaterapia, poprawa nastroju, komfort

AROMATERAPIA


Urządzenie przystosowane jest do aromaterapii, która jest wykorzystywaniem nadzwyczajnych właściwości roślinnych substancji aromatycznych do leczenia chorób i przywracania zdrowia. 

pozwala obniżyć temperaturę w pomieszczeniu

KLIMATYZACJA


Latem, gdy temperatury powietrza są wysokie, a powietrze staje się nieznośnie suche i gorące należy do pojemnika z wodą wsypać kostki lodu - wówczas wydobywająca się z urządzenia mgła wodna będzie schładzać i nawilżać powietrze w pomieszczeniu. 

Zwiększona wydajność pracy nawilżacza

FUNKCJA TURBO


Zastosowanie elektronicznego sterowania znacznie poprawiło wygodę użytkowania wprowadzając dodatkowe tryby ciche oraz programy czasu pracy, zwiększyło efektywność nawilżania i oczyszczania powietrza o ok. 30% w stosunku do wersji standard, na IV biegu. 

Aerozol Średniokroplisty, jest najlepszym, potwierdzonym klinicznie rodzajem mgły wodnej wydatnie wspomagającym górne drogi oddechowe

BADANIA KLINICZNE


Badania Nawilżacza TRIADA zostały przeprowadzone przez:

1. Klinikę Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie przez pół roku badano nawilżacz powietrza TRIADA. Zbadano generowany przez urządzenie aerozol, uzyskaną wilgotność powietrza, łatwość obsługi nawilżacza,

2. Polską Akademię Nauk - Instytut Genetyki Roślin, gdzie trwające niemal dwa lata badania wykazały skuteczność oczyszczania powietrza przez nawilżacz powietrza TRIADA.

Opatentowana Technologia i Nagrody

Badania Kliniczne

Badania Nawilżacza TRIADA zostały przeprowadzone przez:

 • Klinikę Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu, gdzie przez pół roku badano Nawilżacz TRIADA. Zbadano generowany przez urządzenie TRIADA aerozol, uzyskaną wilgotność powietrza, łatwość obsługi nawilżacza,
 • Polską Akademię Nauk - Instytut Genetyki Roślin, gdzie trwające niemal dwa lata badania wykazały skuteczność oczyszczania powietrza przez nawilżacz powietrza TRIADA.

Klinika Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu,

wydała opinię dotyczącą Nawilżacza Powietrza Triada. Nawilżacz TRIADA badano przez pół roku w salach chorych gdzie hospitalizowano dzieci z:

 • przewlekłym zapaleniem oskrzeli,
 • nawracającymi nieżytami górnych dróg oddechowych,
 • mukowiscydozą.

Przeprowadzone badania wykazały:

 • generowany aerozol jest ŚREDNIOKROPLISTY - najwłaściwszy dla dróg oddechowych (uzyskany dzięki zastosowaniu MECHANICZNEGO rozbicia wody),
 • prawidłową wilgotność powietrza w pomieszczeniach dla chorych dzieci,
 • łatwość obsługi,
 • brak efektu zraszania otoczenia.

Nawilżacz powietrza TRIADA zalecany jest w domach, zwłaszcza w okresie grzewczym oraz w szpitalach, sanatoriach, ambulatoriach, gabinetach lekarskich.

"Reasumując należy stwierdzić, że nowoczesne, sprawne i bezpieczne urządzenie nawilżające firmy TRIADA powinno znaleźć szerokie zastosowanie tak w warunkach domowych, jak i szpitalnych, sanatoryjnych i ambulatoryjnych."

Kierownik Kliniki: prof. dr hab. med. Jerzy Alkiewicz

 

 

Logo IGR Państwowej Akademii Nauk

Polska Akademia Nauk - Instytut Genetyki Roślin

Badanie Skuteczności Oczyszczania Powietrza Przez Nawilżacz Triada

Badania wykonane były w okresie od sierpnia 2011 roku do czerwca 2013 roku w Instytucie Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk z zastosowaniem następujących metod badawczych:

 • metoda mikrobiologiczna,
 • metoda wolumetryczna,
 • metoda molekularna gdzie na podstawie sekwencji niektórych wybranych fragmentów DNA (czasami także RNA) wnioskować można o przynależności taksonomicznej danego organizmu.

W toku badań odszczepiono ponad 300 kultur grzybów i bakterii. Kultury poszczególnych grzybów zliczano, następnie dodawano do tej sumy liczbę kolonii bakteryjnych. Tak podliczone kolonie zestawiano i zastosowano do przygotowania wykresu, pokazującego zmiany liczby wszystkich kolonii grzybowych na pożywce PDA (niebieska linia) oraz na pożywce PDAS (czerwona linia). Wykresy sporządzono osobno dla kolonii grzybów oraz łącznie dla grzybów i bakterii.

Wykazano spadek ilości kolonii grzybów i bakterii od 3 godzin od rozpoczęcia pracy urządzenia TRIADA z 220,0 kolonii na pożywkach, do poziomu około 114,7 kolonii na pożywkach po 24 godzinach pracy aparatu.

Wymazy z wnętrza misy urządzenia TRIADA, boku misy powyżej oznaczenia, tulei, ząbków grzebienia oraz wody sterylnej nie wykazały obecności żadnych mikroorganizmów, nawet po 24 godzinach pracy urządzenia TRIADA.

Dane Techniczne

Nawilżacz powietrza Triada "KOMFORT plus" ZA-1/He

 • mechaniczne rozbicie wody (Patenty Nr 220225 i Nr 175936),
 • przystosowany do pracy ciągłej,
 • cztery tryby pracy - cichy, średni, standardowy, turbo,
 • trzy programy czau pracy - ciągły, 40/20min i 20/40min,
 • zużycie prądu 6W - 14W (energooszczędny),
 • zbiornik wody o pojemności 3,7 l - na ponad 24 godz. pracy,
 • emisja wody 0,12 l/godz.
 • jeśli zabraknie wody – nic się nie stanie – oczyszcza powietrze,
 • wymiary: średnica 31cm, wysokość 19cm,
 • nawilżacz powietrza wyjątkowo łatwy w utrzymaniu czystości,
 • wystarczające do każdego pokoju (do 50m2 /130m3),
 • oczyszczanie / przepływ powietrza - około 15m3/h,
 • szybkość wyrzucanego aerozolu 3m/s,
 • dźwięk - szum rozbijanej wody, opisujemy poniżej w sekcjach "Często zadawane pytania" oraz "Opinie Użytkowników" zawierającej Państwa komentarze dotyczące głośności,
 • dodanie KOSTEK LODU obniża temperaturę mgły wodnej DOSKONAŁA FUNKCJA PODCZAS GORĄCEGO LATA.
zasada działania nawilżacza powietrza TRIADA

Filtry

Rozróżniamy dwa rodzaje filtrów do naszych urządzeń

Jeden filtr, przy CODZIENNYM używaniu Nawilżacza TRIADA, powinien być wymieniony po okresie od kilku do kilkunastu tygodni. Zalecamy także odkurzenie górnej części nawilżacza - "filtru" - przy okazji każdego sprzątania pomieszczenia. Filtr WSTĘPNIE oczyszcza powietrza z grubszych zanieczyszczeń i chroni wnętrze urządzenia w tym silnik. Najważniejsze jest oczyszczanie wodne dlatego prosimy pamiętać o codziennej wymianie wody.

wygląd urządzenia

Nawilżacz TRIADA "standard" / "turbo" / "premium" / "komfort plus": jeden rodzaj
"FILTR DUŻY PÓŁKOLISTY"

filtr półokrągły
dawny nawilżacz

Nawilżacz TRIADA do wcześniejszych modeli
"FILTR WĄSKI"

filtr wąski

Często zadawane pytania