Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od czystego i właściwie nawilżonego powietrza w naszym otoczeniu. Jest ono niezwykle ważne dla alergików, którzy niemal codziennie muszą walczyć o komfort swobodnego oddychania z wszechobecnymi pyłkami, smogiem, kurzem. Poza tym nawilżenie powietrza pozytywnie wpływa na sen, koncentrację i ogólne samopoczucie. To jednak nie wszystko – optymalne nawilżenie powietrza może mieć wpływ również na... rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Co to oznacza? I jakich przedsiębiorstw najbardziej może dotyczyć? Dowiesz się z artykułu.

Nawilżacz powietrza w drukarni

Drukarnie, pracownie poligraficzne to miejsca gdzie właściwe nawilżenie powietrza ma ogromny wpływ zwłaszcza na jakość produktu końcowego, optymalizację produkcji, sprawność sprzętu drukarskiego. Nawilżacze powietrza Triada od lat wykorzystywane i zachwalane są w wielu polskich drukarniach. Nasze nawilżacze, generujące aerozol średniokroplisty i pracujące przy maszynach drukarskich zapobiegają zbyt szybkiemu wysychaniu farby drukarskiej. Doceniają je również firmy wykorzystujące w procesach produkcyjnych sitodruk. Zbyt suche powietrze powoduje również elektryzowanie się papieru, a więc i przywieranie do siebie kartek. To z kolei stwarza trudności w przepuszczaniu go przez maszynę poligraficzną. Urządzenie Triada zadba o właściwe nawilżenie, oczyszczenie i jonizację powietrza w Twoim miejscu pracy.

Nawilżacz powietrza w księgarni i sklepie papierniczym

Są to miejsca, w których pracuje się z delikatnym materiałem, jakim jest papier. Warunki panujące w otoczeniu mają duży wpływ na jego jakość, kondycję, a także komfort pracy z nim. Jeden, z pozoru niewielki czynnik, taki jak zbyt niska wilgotność otoczenia może mieć negatywne skutki. Księgarnia lub sklep papierniczy, w których nawilżenie powietrza jest zbyt małe mogą stać się miejscami nieprzyjaznymi do przechowywania papieru, ponieważ będzie on oddawał wilgoć do otoczenia, przez co zacznie się odkształcać, zaginać lub wywijać.

Zakłady krawieckie, szwalnie i magazyny

Taka sama sytuacja może mieć miejsce w szwalniach lub magazynach, w których nie tylko przechowuje się tkaniny ale i z nimi pracuje. Dotyczy to również innych materiałów, które są wrażliwe na suche powietrze i zanieczyszczenie otoczenia. Zła jakość powietrza może pogarszać wytrzymałość, elastyczność i kolor tkanin, dlatego w szwalniach i magazynach również warto korzystać z oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. Używanie nawilżacza Triada w zakładzie krawieckim zwiększa komfort, koncentrację i kreatywność w pracy oraz redukuje jony dodatnie w pracowni zmniejszając elektryzowanie się materiałów. Dzięki funkcji oczyszczania powietrza filtrem wodnym Triada minimalizuje ilość kurzu i pyłu, który unosi się podczas pracy z tkaniną.

Aromaterapia w SPA i salonach kosmetycznych

Do tych miejsc przychodzimy nie tylko po to, by zadbać o swoją urodę, ale też żeby się zrelaksować. W stworzeniu przyjemnej atmosfery, która pozytywnie wpływa na samopoczucie pomoże czystość otoczenia, świeże powietrze i ładny zapach. Korzystając z nawilżacza powietrza z funkcją oczyszczania, możesz wprowadzić do Twojego SPA lub salonu kosmetycznego element aromaterapii. Wystarczy dodać kilka kropli olejku eterycznego do wody! Nasze urządzenie Triada dzięki technologii aerozolu średniokroplistego (czyli takiego jak nad morzem czy przy wodospadzie) rozprowadzi drobne cząsteczki wody w pomieszczeniu tworząc odświeżającą, pachnącą bryzę, która pozwoli Ci się odprężyć.