Urządzenia służące do oczyszczania powietrza zostały doskonale przemyślane tak, aby powietrze, które dzięki nim otrzymujemy było zdrowe i bezpieczne. Dlatego też jednym z elementów naszego wodnego oczyszczacza powietrza TRIADA jest dodatkowy, suchy filtr. Mimo tego, że urządzenie działa w dużej mierze na bazie wody (i jej wymiana jest kluczowa dla uzyskania najlepszych efektów pracy), umieszczenie w nim suchego filtra było konieczne. Chroni on przede wszystkim samo urządzenie - zamontowaną w nim elektronikę i silnik. Woda i wilgoć tworzą bowiem idealne środowisko do wytwarzania się bakterii, dlatego należy również dbać o ich usuwanie z urządzenia podczas eksploatacji. Regularna wymiana tego elementu jest zatem ważna; możesz zakupić go na naszej stronie internetowej. Jeden komplet zawiera dwa filtry, które pasują do wszystkich półkolistych wersji urządzenia („Komfort plus”, „Premium”, „Turbo” oraz „Standard”).

Kiedy należy wymienić filtr w nawilżaczu?

Zazwyczaj wymianę filtra powinno przeprowadzać się po kilku do kilkunastu tygodni użytkowania. Jest to również zależne od ilości zanieczyszczeń w powietrzu w danym pomieszczeniu oraz częstotliwości eksploatacji sprzętu. Najlepiej ocenić, czy mgła wodna dostatecznie dobrze wydobywa się z urządzenia oraz dokonać oględzin jego elementów. Jeśli dojdzie do zapchania filtra, wówczas silnik nie będzie odpowiednio chłodzony, wydobycie mgły wodnej będzie mniejsze, a jakość powietrza nie będzie skutecznie polepszana.

Jak powinna przebiegać wymiana filtra w oczyszczaczu TRIADA?

Rozpocznij od upewnienia się, że urządzenie jest wyłączone i odłączone od prądu. Następnie zdejmij ramkę mocującą - trzymaj ją jedynie blisko miejsca, w którym umieszczony jest włącznik i pociągnij ku górze. Możesz przystąpić do wyjęcia filtra, a następnie załóż nowy oraz umieść z powrotem ramkę mocującą. Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi! Dla upewnienia się, że postępujesz właściwie zachęcamy do skorzystania z dołączonej do oczyszczacza instrukcji obsługi, w której znajdują się zdjęcia.

Jak widzisz, czynność ta jest bardzo prosta i nie wymaga posiadania specjalnych umiejętności, narzędzi ani fachowej wiedzy, a wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz na naszej stronie internetowej. Warto o niej pamiętać, aby móc cieszyć się możliwością zaczerpnięcia zdrowego oddechu w pomieszczeniach każdego dnia.