Sztuczne ogrzewanie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne mieszkanie, może niekorzystnie wpłynąć na komfort oddychania zwłaszcza w przypadku najmłodszych członków rodziny. Wielu rodziców decyduje się na wyposażenie pokoju dziecka w nawilżacz powietrza. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt.

Wiedza ogólna zakłada, że optymalna wilgotność powietrza w domu to taka na poziomie od 40 do 60%. Gdy badana wartość wilgotności przekroczy te wskazania, niezbędna jest interwencja, gdyż zarówno zbyt suche, jak i zbyt wilgotne powietrze nie sprzyja zdrowiu.

Właściwy nawilżacz powietrza do pokoju dziecka staje się koniecznością w momencie, gdy zauważymy, że maluchowi panujące w domu warunki wyraźnie nie sprzyjają. Suche powietrze nie tylko powoduje dyskomfort w czasie oddychania, ale również przyczynia się do przesuszenie skóry i błon śluzowych.

Najlepszym zatem wyborem dla zapewnienia zdrowia naszemu dziecku byłby zakup urządzenia konstruowanego w kierunku uzyskania najwyższej sprawności układu oddechowego, nie do intensywnego zwiększania poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Nawilżaczem, który szczególnie korzystnie wpływa na układ oddechowy jest Triada. Urządzenie to wykorzystuje innowacyjny system mechanicznego rozbicia wody, który powoduje uwolnienie się aerozolu średniokroplistego. Technologię tą można porównać do zjawisk występujących w naturze. W pokoju wyposażonym w tego rodzaju sprzęt uzyskamy bryzę, przypominającą tę, która unosi się w pobliżu wodospadów. Ilość wyrzucanej wody została ograniczona aby powietrze nigdy nie było zbyt wilgotne. Ponadto nawilżacz Triada generuje szum wody, przy którym dziecko spokojnie zasypia.

Kolejną zaletą proponowanego aparatu Triada jest możliwość stworzenia w pokoju dziecka bezpiecznej i wolnej od zarazków przestrzeni dzięki oczyszczaniu powietrza. Urządzenie posiada funkcję pozbywania się grzybów, bakterii i innych, szkodliwych drobnoustrojów. Działanie na tym poziomie potwierdziły badania Polskiej Akademii Nauk. Dla zdrowia najmłodszych szczególnie istotna jest ta funkcja, która zdaje się „myć” powietrze w ich pokoju.

Większość rodziców przed zakupem sprzętu, który ma przysłużyć się ich pociechom, woli upewnić się, że jest to urządzenie w pełni bezpieczne. Warto w takim wypadku zaufać autorytetom – działanie nawilżające produktu firmy Triada potwierdziły testy w Klinice Pneumonologii i Alergologii Dziecięcej w Poznaniu.