Jakość powietrza ma szczególne znaczenie w otoczeniu osób chorych i walczących o życie oraz tych, którzy się tymi osobami zajmują każdego dnia, a więc i personelu medycznego. Dlatego w szpitalach, gabinetach lekarskich i przychodniach mocno zwraca się uwagę na eliminowanie wszelkich zanieczyszczeń, a nawet i tworzenie sterylnych warunków w celu ochrony zdrowia pacjentów, lekarzy, pielęgniarek i pozostałych osób. Należy zadbać nie tylko o sterylność wszystkich narzędzi oraz powierzchni, ale przede wszystkim o jakość powietrza. Przecież w przypadku wielu chorób możliwe jest zarażenie się poprzez właśnie układ oddechowy.

Oczyszczacze powietrza w pomieszczeniach to podstawa

W placówkach medycznych może dochodzić do pogorszenia jakości powietrza zarówno przez czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do wewnętrznych należą na przykład choroby pochodzące od zarażonych pacjentów lub opary związków chemicznych z laboratoriów. Do zewnętrznych natomiast należy to, co może dostawać się poprzez otwarte drzwi i okna, czyli między innymi spaliny lub pył pochodzący na przykład z prac remontowych czy smog. Znaczna poprawa jakości powietrza w przestrzeni nie tylko szpitalnej ale i w gabinetach lekarskich i przychodniach jest możliwa dzięki urządzeniu Triada. Co więcej, suche powietrze może powodować wysychanie śluzówek, dlatego warto je prawidłowo nawilżać - szczególnie w sezonie grzewczym.

Skuteczność oczyszczania potwierdzona badaniami

Nasz nawilżacz i oczyszczacz Triada został poddany badaniom klinicznym w Klinice Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii w Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Kierownikiem badań był prof. dr hab. med. Jerzy Alkiewicz, a trwały one sześć miesięcy. Urządzenia umieszczono w salach szpitalnych dzieci chorych na mukowiscydozę, przewlekłe zapalenie oskrzeli oraz nawracające nieżyty dróg oddechowych. W czasie stałej eksploatacji żadne z urządzeń nie uległo awarii, co dowodzi ich doskonałej jakości. Ponadto, nie zaobserwowano skraplającej się wody. Stwierdzono również, że aerozol średniokroplisty, który emituje urządzenie Triada dobrze deponuje w drogach oddechowych. W przypadku chorych dzieci sprzęt ułatwił usuwanie zalegającej wydzieliny śluzowej. Zastosowanie nawilżacza powietrza Triada jest niezwykle łatwe i sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i szpitalnych.

Poddaliśmy badaniom skuteczność oczyszczania powietrza przez oczyszczacz Triada w Polskiej Akademii Nauk - Instyt Genetyki Roślin. Badania trwały niemal dwa lata i potwierdziły skuteczność działania urządzenia pokazując spadek ilości kolonii grzybów i bakterii przy pracującej w pomieszczeniu Triadzie. Dodatkowo zbadane wnętrze Triady po 24 godzinach oczyszczania i nawilżania nie wykazało obecności żadnych mikroorganizmów.