Nawilżanie dla seniora i w domach opieki

Podczas pobytu w domu opieki nadzwyczaj ważne staje się zadbanie o kompleksową obróbkę powietrza, czyli o właściwe nawilżenie powietrza oraz jego oczyszczenie. Gdy kaszlemy, a nawet gdy mówimy, drobnoustroje chorobotwórcze przedostają się do otoczenia.

Nawilżanie powietrza w przedszkolach i żłobkach

Suche powietrze w zamkniętych pomieszczeniach doskwiera nie tylko dorosłym, również dzieci mogą z tego powodu cierpieć na różne dolegliwości. W jaki sposób możemy zatem temu zaradzić?

Jaki nawilżacz powietrza wybrać dla alergika?

Osoby uczulone powinny zwrócić szczególną uwagę jaki aparat stosują, ponieważ w przeciwnym wypadku będą bardziej narażone na działanie zanieczyszczeń. Wśród różnych oferowanych urządzeń warto docenić polskie marki, które osiągnęły stabilną pozycję na rynku i ciągle rozwijają swoje produkty, by zapewnić ich użytkownikom prawidłowe funkcjonowanie.

Suche powietrze w domu - jak je prawidłowo nawilżyć?

Jakość życia domowników zależy od zadbania o kluczowe właściwości powietrza. Na komfort mieszkańców wpływa przede wszystkim temperatura i wilgotność. Aby poradzić sobie ze zbytnią utratą wilgoci, warto zaopatrzyć się w nawilżacz. Najnowocześniejsze modele, poza swoją podstawową funkcją, pozwalają również na pozbycie się bakterii i grzybów.

Oczyszczenie powietrza ze smogu i nie tylko

Współcześnie na coraz większe niebezpieczeństwa wystawiane są nasze drogi oddechowe. Oczyszczenie powietrza ze smogu, bakterii i innych szkodliwych czynników jest koniecznością nie tylko w przypadku przestrzeni publicznej, ale również w domach wielu z nas. Na szczęście istnieją na to stosunkowo łatwe metody – najnowszej generacji nawilżacze dbają nie tylko o odpowiednie nawilżenie, ale również o czystość powietrza.

Jaki nawilżacz powietrza kupić do pokoju dziecka?

Sztuczne ogrzewanie, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne mieszkanie, może niekorzystnie wpłynąć na komfort oddychania zwłaszcza w przypadku najmłodszych członków rodziny. Wielu rodziców decyduje się na wyposażenie pokoju dziecka w nawilżacz powietrza. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni sprzęt.

Olejki aromatyczne do nawilżacza powietrza - jak działają?

Piękny zapach w domu pozytywnie wpływa na samopoczucie mieszkańców. Olejki eteryczne do nawilżacza powietrza fantastycznie działają na zmysły i skutecznie neutralizują nieprzyjemne aromaty. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie sprzęty tego typu mogą posłużyć do aromaterapii. Urządzenie marki Triada umożliwia dodanie do wody kilku kropli ulubionego zapachu, dzięki czemu można czerpać maksimum przyjemności z odpoczywania w domowym zaciszu.

Fakty i mity związane z nawilżaczami powietrza

Opinie powszechnie krążące w Internecie nie zawsze muszą być prawdą. Często zdarza się, że fakty potwierdzone badaniami i wiedzą przeplatają się z mitami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy. Problem ten dotyczy również nawilżaczy, wokół których narosło wiele nieprawdziwych przekonań. Sprawdźmy, jakie fakty i mity można znaleźć w sieci.