Kiedy nadchodzi piękny czas wiosny i przyroda rozkwita, niestety nie dla każdego jest to powód do radości. Ci, którzy zmagają się z alergiami wziewnymi rozpoczynają ciężką walkę z pyłkami roślin i kurzem. Z alergenami mamy do czynienia nie tylko wychodząc na zewnątrz, ale również w domu przez otwieranie okien (co przecież robimy częściej, kiedy tylko zaczyna robić się ciepło) oraz przez obecność kurzu i roztoczy, które są wszędzie o każdej porze roku. Jak sobie z tym poradzić, kiedy regularne sprzątanie nie wystarcza, aby uniknąć symptomów alergii?

Czyste powietrze w domu – zadbaj o jego jakość

Pomoże Ci w tym specjalne urządzenie, jakim jest oczyszczacz powietrza dla alergika. Skorzystaj z modelu Triada „KOMFORT plus”, który jest skonstruowany tak, aby odpowiadać potrzebom osób uczulonych na pyłki i roztocza. Działa na dwóch płaszczyznach: po pierwsze, zawiera suchy filtr, który doskonale radzi sobie z większymi cząsteczkami kurzu, pyłu, pleśni oraz grzybów. Po drugie i najważniejsze, wykorzystuje również filtr wodny wyłapujący pozostałe, mniejsze zanieczyszczenia. Są to opatentowane technologie, które dzięki połączonej sile gwarantują najlepsze wyniki.

Nawilżone powietrze to komfort oddychania

Nieprzyjemne drapanie w gardle zaraz po przebudzeniu czy podrażniona błona śluzowa nosa to niekoniecznie objawy przeziębienia. Często przyczyną jest zbyt suche powietrze w domu, które dla alergików może nasilać objawy uczulenia, ponieważ łatwiej utrzymują się w nim pyłki i podrażnia drogi oddechowe. Łatwo wtedy o suchy, duszący kaszel, będący również problemem astmatyków. Polecamy korzystanie nie tylko z oczyszczacza, ale i nawilżacza, który emituje aerozol średniokroplisty(czyli taki jak występuje w naturze przy wodospadzie), który jest najlepszy dla dróg oddechowych. Produkowane całkowicie w Polsce urządzenie Triada, mechanicznie rozbija wodę na malutkie cząsteczki - przekonaj się sam, że lepiej oddycha się z takim aerozolem w powietrzu.

Inhalacja i aromaterapia

Dodatkową ulgę alergikom i astmatykom mogą przynieść inhalacja oraz aromaterapia. Stosowanie rozcieńczonych w wodzie i rozproszonych w formie aerozolu olejków eterycznych to jeden ze sposobów na przyjemniejsze oddychanie w sezonie pylenia. Do nawilżacza Triada, bez obaw o jego uszkodzenie, możesz dodać kilka kropli olejku eterycznego mieszalnego z wodą. Ta niewielka ilość olejku wystarczy byś mógł cieszyć się jego właściwościami, a przy okazji przyjemnym zapachem pochodzącym z natury. Najczęściej polecane są na przykład olejek eukaliptusowy, miętowy, cytrusowy lub lawendowy.

Polecamy także:

Jaki nawilżacz wybrać dla alergika?

Eliminowanie roztoczy z powietrza