Osoby cierpiące na różnego rodzaju uczulenia (np. na cząsteczki kurzu, sierść zwierząt czy też pyłki roślinne), a chcące skorzystać z opcji nabycia nawilżacza powietrza często zastanawiają się i poszukują informacji na temat wpływu takiego urządzenia na ich stan zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele aparatów ułatwiających oddychanie w niesprzyjających warunkach środowiskowych, w związku z czym jest całkiem zrozumiałe, że przed kupnem chcemy zapoznać się z parametrami i funkcjami danych urządzeń, tak aby wybrać mechanizm dopasowany do naszych potrzeb zdrowotnych.

Wilgotność pomieszczeń – o czym należy pamiętać?

Będąc uczulonym na czynniki zewnętrzne należy zwracać szczególną uwagę na wilgotność pomieszczeń, w których przebywamy. Jeśli nie jest ona właściwa, sprzyja wtedy namnażaniu się alergenów i wzmaga ich działanie. Odpowiednie nawilżenie powietrza, najbardziej korzystne dla naszego organizmu to takie jak występuje w naturze choćby, przy wodospadzie. Powstaje tam aerozol, dzięki któremu człowiek może osiągnąć wysoką sprawność układu oddechowego. Co ważne już niewielka ilość tego właśnie aerozolu wystarczy aby znacznie łatwiej nam się oddychało. Zwłaszcza alergicy i astmatycy docenią przewagę mechanicznego rozbicia wody nad aparatami ewaporacyjnymi, ultradźwiękowymi czy parowymi.

Osoby uczulone powinny zwrócić szczególną uwagę jaki aparat stosują, ponieważ w przeciwnym wypadku będą bardziej narażone na działanie zanieczyszczeń. Wśród różnych oferowanych urządzeń warto docenić polskie marki, które osiągnęły stabilną pozycję na rynku i ciągle rozwijają swoje produkty, by zapewnić ich użytkownikom prawidłowe funkcjonowanie.

Triada jako funkcjonalny system jonizujący dla alergików.

Triada łączy w sobie koncept oczyszczacza i nawilżacza powietrza, który dzięki procesowi unikalnego mechanicznego rozbicia wody usprawnia respirację – wytworzony aerozol średniokroplisty pozwala alergikom cieszyć się w ich domu delikatnym i czystym mikroklimatem morskim i górskim. Jonizacja powietrza przez urządzenie również odbywa się jak w naturze. Uniwersalne w swoim zastosowaniu i dostępny w różnych kolorach aparat sprawdzi się w każdej przestrzeni i wesprze eliminację wdychanych czynników chorobotwórczych (PM2,5 i PM10, kurz, bakterie), a krystaliczne krople rozpylanego aerozolu wpłyną pozytywnie na układ oddechowy i skórę.

Pamiętajmy zatem - szczególnie jako alergicy - o zapewnieniu sobie komfortu oddechu i wybierzmy taki nawilżacz powietrza będący jednocześnie oczyszczaczem powietrza, który go nam zagwarantuje przez cały rok.

Polecamy także:

Jak walczyć z alergią dzięki nawilżaczowi powietrza?

Eliminowanie roztoczy z powietrza