Podczas, gdy na zewnątrz panują skrajne warunki pogodowe (jest bardzo zimno lub bardzo ciepło), szczególnie zależy nam na kontrolowaniu temperatury w domu dla naszego komfortu i zdrowia. Jednak wychładzanie lub ogrzewanie to nie jedyna rzecz, na którą powinno się zwracać uwagę, bowiem istotne jest również nawilżenie powietrza.

Jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu to powinniśmy nawilżać powietrze tak jak dzieje się to w naturze na przykład przy wodospadzie. Powstaje tam aerozol średniokroplisty, który doskonale nawilża drogi oddechowe i wpływa rewelacyjnie na sprawność układu oddechowego.

Jakie natomiast mogą być skutki nieprawidłowego poziomu nawilżenia? Jak go kontrolować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Suche powietrze i jego skutki dla naszej skóry

Szczególnie w sezonie grzewczym z pewnością każdy z nas miewa okazję zaobserwować nadmierne wysuszenie skóry w różnych miejscach, na przykład na twarzy lub na dłoniach, a często również i na ustach. Oprócz tego, mogą pojawiać się na ciele zaczerwienione, swędzące miejsca, które wcale nie muszą być spowodowane alergią. Przyczyna może leżeć w zbyt suchym powietrzu – narusza ono barierę ochronną skóry, która łuszczy się i pęka. Jest wtedy bardziej podatna na przykład na przenikanie chorobotwórczych mikrobów. Rozwiązaniem jest odpowiednia pielęgnacja w postaci stosowania kremów i balsamów nawilżających, maści ochronnych, a także rezygnacja z agresywnych mydeł.

Infekcje dróg oddechowych

W suchym powietrzu znacznie łatwiej unoszą się różne cząsteczki - zarówno kurzu powodującego alergie, jak i bakterii oraz wirusów. Stąd też takie środowisko sprawia, że jest się bardziej podatnym na złapanie infekcji, której objawami są katar i kaszel. Przez zbyt niską wilgotność możesz również zmagać się z dolegliwościami, takimi jak obrzęk śluzówki nosa oraz drapanie w gardle. Szczególnie często odczuwa się je rano, po przespanej nocy. Doraźnie ulgę może przynieść zaaplikowanie wody morskiej do nosa lub napicie się wody, jednak my polecamy rozwiązanie, które działa długofalowo.

Aby skutecznie walczyć ze zbyt suchym powietrzem, postaw na jedyny w swoim rodzaju nawilżacz, który na bieżąco będzie likwidował ten problem uwalniając drobne cząsteczki wody, jak w naturze bo rozbija wodę tworząc aerozol średniokroplisty. Doskonale sprawdzi się zarówno w okresie letnim, jak i w sezonie grzewczym kompleksowo obrabiając powietrze przez właściwe jego nawilżenie i oczyszczenie. Zapoznaj się z naszą ofertą i spraw sobie to wyjątkowe urządzenie!