Przebywając w zamkniętych pomieszczeniach, wśród skupisk ludzi, jesteśmy szczególnie narażeni na groźne działanie czynników chorobotwórczych roznoszonych między innymi drogą kropelkową. Wywołują one problemy z oddychaniem, podrażnienie błony śluzowej nosa i chrypkę.

Podczas pobytu w domu opieki nadzwyczaj ważne staje się zadbanie o kompleksową obróbkę powietrza, czyli o właściwe nawilżenie powietrza oraz jego oczyszczenie. Gdy kaszlemy, a nawet gdy mówimy, drobnoustroje chorobotwórcze przedostają się do otoczenia. W związku z tym, że na zamkniętych przestrzeniach czynniki te nie mają ujścia i nie są naturalnie filtrowane, zwiększa się możliwość infekcji i zarażenia innych osób.

Nawilżacz powietrza Triada - czysty mikroklimat bez złowrogich patogenów

Urządzenie to efektywnie zapobiega szybkiemu namnażaniu się oraz rozprzestrzenianiu negatywnych czynników wziewnych i tym samym skutecznie wspiera walkę nie tylko o nasze samopoczucie ale i o nasze zdrowie. Cechuje je niespotykana łatwość obsługi, a dzięki swojej wydajności może ono być z powodzeniem używane w dużych pomieszczeniach jak i w pokojach pensjonariuszy (gwarantując przy tym super energooszczędność). Osoby starsze bez problemu poradzą sobie z jego użytkowaniem, ponieważ nic nie trzeba ustawiać ani regulować. Wystarczy zwykła woda z kranu, która dzięki systemowi mechanicznego rozbicia wody i specjalnej konstrukcji urządzenia pozwoli oczyścić powietrze i wpłynie witalnie na samopoczucie seniora zapewniając mu komfort oddychania.

Badania kliniczne a urządzenie Triada

Badania kliniczne przeprowadzone zostały przez Klinikę Pneumonologii Dziecięcej Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej w Poznaniu w zakresie nawilżania powietrza oraz Polską Akademię Nauk w zakresie oczyszczania, potwierdziły skuteczność urządzenia Triada. Opatentowana technologia mechanicznego rozbicia wody pozwala na wygenerowanie aerozolu średniokroplistego (jak przy wodospadzie), który nawilża powietrze w pomieszczeniach i ułatwia tym samym oddychanie. Z kolei podwójny system oczyszczania powietrza dba o to, aby było ono wolne od zarodników, kurzu, grzybów, bakterii i cząstek PM2,5 oraz PM10. Dzięki swojej bezawaryjności Triada zdecydowanie będzie produktem na lata.