Alergia i roztocza wokół nas

Duża część społeczeństwa (według statystyk w naszym kraju jest to kilkanaście milionów ludzi) zmaga się z objawami alergii, czyli jednej ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Wywołują ją alergeny, które organizm mylnie interpretuje jako zagrożenie i zaczyna wytwarzać przeciwciała, aby się obronić. Jednym z najczęściej uczulających czynników są roztocza kurzu domowego, a właściwie białko znajdujące się w ich odchodach.

Czym są roztocza i dlaczego są groźne dla człowieka?

Stworzenia te są mikroorganizmami, których nie zobaczymy gołym okiem. Ponieważ żywią się martwym ludzkim nabłonkiem będącym składnikiem kurzu, skupiają się w miejscach, gdzie występuje go najwięcej - na przykład w poduszkach, dywanach czy pod łóżkiem. Do objawów choroby należy wodnisty katar, kaszel, duszności, łzawienie oczu, wysypka. Jeśli jesteś alergikiem, eliminowanie roztoczy z powietrza i najbliższego otoczenia jest bardzo ważne. Długotrwała ekspozycja na alergen może stwarzać bowiem ryzyko rozwinięcia się astmy oskrzelowej.

Oczyszczanie powietrza z roztoczy

Czasami regularne odkurzanie, wycieranie mebli za pomocą mokrej ściereczki i pranie pościeli w wysokiej temperaturze nie wystarczają, aby pozbyć się roztoczy. Organizmy te szybko się namnażają i w każdym domu znajduje się wiele miejsc, w których mogą się rozwijać. Na 1 kilogram kurzu może przypadać ich nawet 100 tysięcy! Aby zwiększyć ochronę przed nimi polecamy korzystanie z nawilżacza powietrza z funkcją oczyszczania, który odfiltruje zanieczyszczenia. Pracuje dając ulgę w oddychaniu i nie wymaga stałego nadzoru, a co więcej został przebadany klinicznie. Dzięki temu zyskasz pewność, że powietrze w Twoim domu jest przyjazne dla dróg oddechowych, a więc bezpieczne dla Twojego zdrowia.

Nawilżacz TRIADA jest skuteczny dzięki innowacyjnej, opatentowanej technologii wytwarzającej aerozol średniokroplisty, czyli mgłę wodną złożoną z drobno rozbitej wody, jak w naturze przy wodospadzie. Stosowanie nawilżacza z funkcją oczyszczania jest szczególnie polecane w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w domu jest suche i unosi się w nim więcej kurzu, a więc i roztoczy.