Opinie powszechnie krążące w Internecie nie zawsze muszą być prawdą. Często zdarza się, że fakty potwierdzone badaniami i wiedzą przeplatają się z mitami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistym stanem rzeczy. Problem ten dotyczy również nawilżaczy, wokół których narosło wiele nieprawdziwych przekonań. Sprawdźmy, jakie fakty i mity można znaleźć w sieci.

Nawilżacze, służą przede wszystkim do zwiększenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu. W przypadku nawilżacza Triada odbywa się to jednocześnie z wytwarzaniem aerozolu średniokroplistego, czyli takiego, który występuje w naturze przy wodospadzie. Zbyt suche powietrze negatywnie wpływa na komfort oddychania czy nawet kondycję skóry. Warto zatem zadbać o właściwe nawilżenie, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu na co dzień przebywają małe dzieci, osoby starsze lub ze skłonnościami do alergii. Czy jednak nie jest tak, że duża wilgotność przyczynia się do rozwoju bakterii lub grzybów? Obawa ta jest zasadna tylko i wyłącznie w przypadku pomieszczeń, w których nie ma odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Nowoczesne modele urządzeń, takie jak Triada, nie tylko są gwarancją najlepszego dla układu oddechowego człowieka nawilżenia powietrza, ale też przyczyniają się do oczyszczania powietrza z pyłów, smogu bakterii czy grzybów. Skuteczność na tym polu potwierdzają badania Polskiej Akademii Nauk.

Kiedy warto stosować nawilżacze powietrza?

Kolejny mit odnosi się do konieczności nawilżania powietrza wyłącznie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pomieszczenia są sztucznie ogrzewane. Rzeczywiście w tym czasie powietrze staje się suche, co da się odczuć poprzez wysuszenie błon śluzowych czy skóry. Nawilżacze warto jednak stosować również w czasie cieplejszych dni oraz podczas upałów. Konstrukcja nawilżacza Triada pozwala, bez obawy o uszkodzenie urządzenia, na dodanie do wody kostek lodu, co właśnie podczas upałów daje efekt przyjemnego orzeźwienia, podobnie jak dzieje się to nad morzem przy bryzie morskiej.

Nowoczesny sprzęt posiada wiele dodatkowych opcji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Urządzenia marki Triada są świetnym uzupełnieniem wyposażenia dziecięcego pokoju. Nowoczesny sprzęt generuje dźwięk, jednostajny szum rozbijanej wody, który przede wszystkim najmłodszym znacząco ułatwia zasypianie. Ponadto można używać Triady do aromaterapii, której działanie, mimo że podważane przez internetowych ekspertów, rzeczywiście pozytywnie wpływa na wiele powszechnych schorzeń.